Home General 5T ନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଅନଲାଇନ୍ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ

5T ନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଅନଲାଇନ୍ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ

କଟକ: ବର୍ତ୍ତମାନ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଡାକ୍ତରୀ ପ୍ରମାଣପତ୍ର କିମ୍ବା ଏହାର ନବୀକରଣକୁ ମ୍ୟାନୁଆଲି କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅନଲାଇନରେ ଉପସ୍ଥାପିତ କରିପାରିବେ | ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇବାରେ ସହଜତା ଆଣିବା ଏବଂ ଉନ୍ନତ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଭିଜ୍ଞତା ହାସଲ କରିବା ଏବଂ ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଗହଳି ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ 5T ନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ଭାବରେ ଫର୍ମ 1 (A) ରେ ମେଡିକାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି |

ସାରଥୀ ପୋର୍ଟାଲରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି ଯେଉଁଠାରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ସିଧାସଳଖ ମେଡିକାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦେଇପାରିବେ ଯାହା ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ନିଜେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ମେଡିକାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦାଖଲ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ |

ପୋର୍ଟାଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଡାକ୍ତରୀ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେବା ପାଇଁ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ଆଇଡି ଏବଂ ପାସୱାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ | ସେମାନଙ୍କୁ ସାରଥୀ ପୋର୍ଟାଲରେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଅପଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଏହା ନିଶ୍ଚିତ କରିବ ଯେ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇବା ପାଇଁ କେହି ନକଲି ଡାକ୍ତରୀ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଅପଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ ନାହିଁ | ସମ୍ପୂର୍ଣ ସିଷ୍ଟମକୁ ସ୍ୱଚ୍ଛ କରିବା ପାଇଁ, ପୋର୍ଟାଲ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି ଯେଉଁଠାରେ ଲାଇସେନ୍ସ ଆବେଦନକାରୀ ବିନା ଅସୁବିଧାରେ ସିଧାସଳଖ ଡାକ୍ତରୀ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇପାରିବେ |

ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଇଚ୍ଛାଧୀନ ହେବ, ଜଣେ ଅନଲାଇନ୍ କିମ୍ବା ଅଫଲାଇନ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ମେଡିକାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଦାଖଲ କରିପାରିବେ | 40 ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ପାଇବାକୁ ଇଛୁକ କିମ୍ବା ଡାକ୍ତରୀ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଉତ୍ପାଦନ ପାଇଁ ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ନବୀକରଣ ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅଟେ, ମୋଟର ଯାନ ଅଧିନିୟମ ଫର୍ମ 1 (A) ଅନୁଯାୟୀ |

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here