Home News in Odia ବିଜେଡି ମହିଳା ଶାଖାର ନବକଳେବର

ବିଜେଡି ମହିଳା ଶାଖାର ନବକଳେବର

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମୂଳ ସଂଗଠନରେ ପୁନଃ ର୍ନିମାଣର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଶାସକ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ (ବିଜେଡି) ରବିବାର ଦିନ ଏହାର ମହିଳା ଶାଖା ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳରେ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି ।

ବିଜୁ ମହିଲା ଜନତା ଦଳ ସଭାପତି ସ୍ନେହାଙ୍ଗିନୀ ଛୁରିଆଙ୍କ ସୁପାରିଶକୁ ଆଧାର କରି ବିଜେଡି ସଭାପତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳର ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀରେ ନେତାମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଦଳର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ମାନସ ରଂଜନ ମଙ୍ଗରାଜ ଏକ ପ୍ରେସ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ।

ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳର ପରାମର୍ଶଦାତା ଭାବରେ ଞ୍ଚ୫ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ମହିଳା ନେତା ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଲେ – ଜଗତସିଂହପୁର ସାଂସଦ ରାଜଶ୍ରୀ ମଲ୍ଲିକ, ଭଦ୍ରକ ସାଂସଦ ମଞ୍ଜୁଲତା ମଣ୍ଡଳ, ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ରୀତା ତରାଇ, ବିଧାୟକ ଲତିକା ପ୍ରଧାନ ଏବଂ ବିଧାୟକ ନନ୍ଦିନୀ ଦେବୀ ।

ବରିଷ୍ଠ ନେତା ସୁଭାସିନି ଜେନା, ସୁଲତା ଦେଓ ଏବଂ ନିବେଦିତା ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା କସ୍ତୁରୀ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଦଳ ସାତୋଟି ଜୋନ୍ ପାଇଁ ସଭାପତି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି । ରଞ୍ଜୁଲତା ରାୟ (ସଭାପତି) ଏବଂ ପୁଷ୍ପଞ୍ଜଳି ରାଣା (କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି)ଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜୋନ୍‌, ସୁଭଦ୍ରା ଦାସ (ସଭାପତି) ଏବଂ କଟକ ଜୋନ୍ ପାଇଁ ପ୍ରଭାସିନୀ ଷଡଙ୍ଗୀ (କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି), ବିଣାପାଣି ସାହୁ (ସଭାପତି) ଏବଂ ମୀନା ମାଝି (କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି) ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ବାଲେଶ୍ୱର, ସବିତା ଆଚାର୍ଯ୍ୟ (ସଭାପତି) ଏବଂ ସମ୍ବଲପୁର ପାଇଁ ସାନ୍ଧ୍ୟାରାଣୀ ଲାକ୍ରା (କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି), କଲ୍ୟାଣୀ ନାୟକ (ସଭାପତି) ଏବଂ ବଲାଙ୍ଗିର ପାଇଁ ପୁଷ୍ପାଞ୍ଜଳି ପାଣ୍ଡେ (କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି), ଗଞ୍ଜାମ ପାଇଁ ମମତା ବିଷୋଇ (ସଭାପତି) ଏବଂ କୋରାପୁଟ ପାଇଁ ରୀତା ପାଣିଗ୍ରାହି (ସଭାପତି) ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ମହିଳା ଶାଖାରେ ନୂତନ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ନଅ ଜଣ ଉପ-ସଭାପତି ହେଉଛନ୍ତି ସନ୍ଧ୍ୟାରାଣୀ ବିଶ୍ୱାଳ, ସଞ୍ଜୁକ୍ତା ମହାନ୍ତି, ପଦ୍ମିନୀ ଶେଖର ଦେଓ, ଜ୍ୟୋତି ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ନିବେଦିତା ନାୟକ, କନକ ପ୍ରଭା ଲେଙ୍କା, ପ୍ରଭାସିନୀ ନନ୍ଦ, ସଞ୍ଜୁକ୍ତା ମହଲ ଏବଂ ଉମିଲତା ଦାସ ।

ସେହିଭଳି ବିଜୁ ମହିଳା ଜନତା ଦଳର ୨୭ ଟି ଉପ-ସଭାପତି, ୩୫ ଜଣ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ, ୩୬ ଜଣ ସମ୍ପାଦକ, ୨୮ ଟି ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ଏବଂ ୬୯ ଟି କାର୍ଯ୍ୟର୍ନିବାହୀ ସଦସ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ।

ଜୟଶ୍ରୀ ଦାସ ଶାଖାର ରାଜ୍ୟ କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମନସୀ ସୁନ୍ଦରରାୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସଂଯୋଜକ ଅଟନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆଜି ୩୩ ଟି ସାଂଗଠନିକ ଜିଲ୍ଲାର ସଭାପତିଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।

ଶାସକ ଦଳର ପୁର୍ନଗଠନ ସରକାରରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନର ସୂଚନା ଦେଉଛି । ଏଥିରୁ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ ୨୦୧୭ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସେତେଟା ଭଲ ନଥିବାରୁ ଆଗାମୀ ପଞ୍ଚାୟତ ର୍ନିବାଚନ ପାଇଁ ବିଜେଡି ବର୍ତ୍ତମାନ ଠାରୁ ଜୋରସୋରରେ ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏଭଳି କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାର କାରଣ ହେଉଛି ଯେ ନବୀନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପରିଷଦରେ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଅଦଳ ବଦଳ କରିପାରନ୍ତି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here