Home General ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅନଲାଇନରେ ଅନୁମତି

ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅନଲାଇନରେ ଅନୁମତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଡିସେମ୍ବର ୧୦: ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟ, ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ଏବଂ ସୂତ୍ର ସମାରୋହ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଅନୁମତି ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ମନ୍ଦିର ସହରର ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହା ଏକ ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ I

ଭୁବନେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ (ବିଏମସି) ଦ୍ୱାରା ଅନୁମତି ଦେବା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଲିମିଟେଡ୍ (ବିଏସସିଏଲ୍) ଏକ ଅନଲାଇନ୍ ମଡ୍ୟୁଲ୍ ବିକଶିତ କରିଛି ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ମାର୍ଟ ଡିଭାଇସର ଆରାମରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ସିଷ୍ଟମ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଅନୁମତି ମିଳିପାରିବ | ଏଥିପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଅନୁମତି ପାଇବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ permissions.bhubanewar.me ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଅନଲାଇନ୍ ଅନୁମତି ପାଇବାକୁ ଜଣେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସିଷ୍ଟମରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ, ବର୍ଦ୍ଧିତ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ OTP ପ୍ରାମାଣିକିକରଣ ସିଷ୍ଟମ ମାଧ୍ୟମରେ ଲଗଇନ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ, ନାମ, ବୟସ, କାର୍ଯ୍ୟର ତାରିଖ, ଅତିଥି ସଂଖ୍ୟା ଇତ୍ୟାଦି ଆବେଦନ ଫର୍ମରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ପରେ ଜଣଙ୍କୁ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ | ବିଏମସିର ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଆବେଦନକୁ ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ ଏବଂ ଏହାକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବା ପରେ ଅନୁମୋଦନ କରାଯିବ।

ଅନୁମୋଦନ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ସହିତ SMS, ଇ-ମେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଜଣାଇ ଦିଆ ଯିବ ଏବଂ ଥରେ ଆବେଦନପତ୍ର ଅନୁମୋଦନ ହେବା ପରେ, ଇ-ମେଲ ଏବଂ SMS ରେ ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଥିବା ଲିଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନୁମତି ପତ୍ର ଡାଉନଲୋଡ୍ ହୋଇପାରିବ |

ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ (ସିଇଓ) ବିଏସସିଏଲ୍ ଏବଂ ବିଏମସି କମିଶନର ଶ୍ରୀ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ “ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିର ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହାୟତା ମାଧ୍ୟମରେ ବିଏମସି ଦ୍ୱାରା ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନର ଅନଲାଇନ୍ ମଡ୍ୟୁଲ୍ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ଅନଲାଇନରେ ବିଏମସି କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପର ବୁକିଂ କରିବା ପରେ ଏହା ସ୍ମାର୍ଟ ଗଭର୍ନାନ୍ସ ସିଷ୍ଟମ ଅଧୀନରେ ନାଗରିକ-ଅନୁକୂଳ ଆଇଟି ପର୍ଯ୍ୟବସିତ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ରାସ୍ତା ତିଆରି କରିବ।’’

ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି କମଲଜିତ ଦାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିର ଏକ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେଟେଡ୍ ଇଣ୍ଟରଫେସ୍ ସହର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଫର୍ମାଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରି ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନଲାଇନରେ ଯୋଗାଇ, ନାଗରୀଙ୍କଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସୁବିଧା ପାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ I

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here