Home Education ବସ୍ ପାଠଶାଳା ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ

ବସ୍ ପାଠଶାଳା ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ

140
0

ମୋ ବସର ଦ୍ୱିତୀୟ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ‘ବସ୍ ପାଠଶାଳା’ ପୁସ୍ତକର ଉନ୍ମୋଚନ ହୋଇଛି । ‘ବସ୍ ପାଠଶାଳା’, କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ରିଜିଅନ୍ ଅର୍ବାନ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ୫ ସପ୍ତାହ ବ୍ୟାପି ଭର୍ଚୁଆଲ ତାଲିମ ଅଧିବେଶନର ଏକ ସଂକଳନ ।

ଦେଶର ଯେ କୌଣସି ପରିବହନ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଏହା ପ୍ରଥମ ପ୍ରକାରର ପ୍ରକାଶନ । ଏହି ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ରିଉ ମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦେବା ଏବଂ ଏହାର ଫଳାଫଳକୁ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ରିଜିଅନ୍ ଅର୍ବାନ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟକୁ ପ୍ରଶଂସା ସହିତ କ୍ରୁଟ୍ ଟିମ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ ଏବଂ ମହାମାରୀ ପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ।

ଏହି ପ୍ରକାଶନ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସହର ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ପରିବହନ ନିଗମ ସହିତ ଅଂଶୀଦାର ହେବ । ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟେଟ୍ ରୋଡ୍ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ଅଣ୍ଡରଟେକିଙ୍ଗ୍ ଦ୍ୱାରା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉଭୟ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ତଥା ଜାତୀୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଉପରେ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁମାନେ କ୍ରିଉ ପ୍ରେରଣା, ଡ୍ରାଇଭିଂ କୌଶଳ, ଉନ୍ନତ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭ୍ୟାସ, ଯାତ୍ରୀ ଅନୁକୁଳ ଆଭିମୁଖ୍ୟ, ଲିଙ୍ଗ ଭିତ୍ତିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଷୟ ଉପରେ କହିଥିଲେ । ଉତ୍ତମ ବୁଝାମଣା ପାଇଁ ଅଧିବେଶନ ହିନ୍ଦି ଏବଂ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷାରେ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ରିଜିଅନ୍ ଅର୍ବାନ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରା “ମୋବସ୍ ସେବା ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ସେବା ଆରମ୍ଭରୁ ଆମ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଆମେ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଉଛୁ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ନିୟମ ଗୁଡିକୁ ଅନୁଶରଣ କରି ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଆମ ସହିତ ଯାତ୍ରା ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛୁ ।”

ଦ୍ୱତୀୟ ବାର୍ଷିକି ଅବସରରେ କ୍ରୁଟ୍, ଟ୍ୟାପ୍ ଆଣ୍ଡ୍ ପେ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ‘ମୋ ବସ କାର୍ଡ’ ମୋବସ୍ ଯାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉପହାର ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଏହି ନୂତନ ଡିଜିଟାଲ୍ ପେମେଣ୍ଟ ବିକଳ୍ପ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଅସୁବିଧା ମୁକ୍ତ ଏବଂ ବିପଦ ମୁକ୍ତ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସହାୟ ହେବ । ଏହି ସୁବିଧା ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ରୁଟ୍ ୫୦ ଏବଂ ୭୦ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here