Home Administration ଟିକା ନେଇଥିଲେ ଅଫିସ ଆସ

ଟିକା ନେଇଥିଲେ ଅଫିସ ଆସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟୀକାକରଣ ହୋଇଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଅଫିସରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ।

ଏକ ଆଦେଶରେ ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଜନ ଅଭିଯୋଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସମସ୍ତ ବିଭାଗ ଏବଂ ଅଧିନସ୍ଥ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ଗୁରୁବାର ଠାରୁ ଜୁନ୍ ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ (ଡେପୁଟି ସେକ୍ରେଟାରୀ ପଦବୀ ଏବଂ ତଦୁର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଯିଏ ପ୍ରତିଦିନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଯୋଗଦେବେ) କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ କଟକରେ ଥିବା ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଭାଗ / ମୁଖ୍ୟମାନଙ୍କୁ ରୋଷ୍ଟର ଆଧାରରେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଚୟନ (ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟୀକାକରଣ ନୁହେଁ) ନିଷ୍ପତ୍ତି କରିବାର ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିଆଯାଇଛି ।

ତେବେ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ / ସେବା ଯେପରିକି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ୍ କମିଶନର (ଏସ୍‍ଆରସି), ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ପ୍ରାଧିକରଣ (ଓସଡମା), ପୋଲିସ୍‌, ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା, ପୌରପାଳିକା ସେବା ଇତ୍ୟାଦି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ।

ପ୍ରଶାସନିକ ବିଭାଗକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ରୋଷ୍ଟର ଉପରେ ଡ୍ୟୁଟି ନଥିବା ଅଧିକାରୀ / କର୍ମଚାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଭିପିଏନ୍‍ ମାଧ୍ୟମର ଘରୁ କାମ କରିପାରିବେ । ଏହିପରି ଅଧିକାରୀମାନେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ସ୍ଥିତିରେ କୌଣସି ଅଫିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ଟେଲିଫୋନେରେ ସବୁବେଳେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କୁହାଯାଇଛି ।

ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଏବଂ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଘରୁ କାମ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇପାରେ । ସବ୍‌-ଅର୍ଡିନେଟ୍ ଏବଂ କ୍ଷେତ୍ରୀୟ ଅଫିସରେ କାର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପ୍ରଶାସନିକ ବିଭାଗକୁ କ୍ଷମତା ଦିଆଯାଇଛି ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here