Home News in Odia ଜଗା ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଟିକା ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦରକାର ନାହିଁ

ଜଗା ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଟିକା ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦରକାର ନାହିଁ

ପୁରୀ: ଚଳିତ ଫେବୃଆରୀ ୨୧ ତାରିଖରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଆଉ ଡବଲ୍ ଡୋଜ୍ ଟୀକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ର କିମ୍ବା କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ ।

ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍ -୧୯ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତି ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ଡବଲ୍ ଡୋଜ ଟୀକା ନେଇଥିବାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଛତିଶା ନିଜୋଗ ବୈଠକରେ ଉପରୋକ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ଡକ୍ଟର କ୍ରିଷନ କୁମାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ସମସ୍ତ ଭକ୍ତଙ୍କୁ କୋଭିଡ -୧୯ ଟିକା ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଡକ୍ଟର କୁମାର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସାନିଟାଇଜର ଏବଂ ମାସ୍କ ବ୍ୟବହାର ଭଳି ଅନ୍ୟ କଭିଡ -୧୯ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ମନ୍ଦିର ପରିସରର ସଫା ସୁତୁରା ପାଇଁ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ରବିବାର ଦିନ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମ ନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଆଗାମୀ ଗସ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫେବୃଆରୀ ୧୯ ଅପରାହ୍ନ ୪ ଟାରୁ ୬ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ ସମୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ମନ୍ଦିର ପ୍ରବେଶ ବନ୍ଦ ରହିବ ।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ପରିଦର୍ଶନ ସମୟରେ କିଏ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ ସେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିବରଣୀ ସଭାରେ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ପବିତ୍ର ସହରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୪୦ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ପୋଲିସ୍ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ କରାଯିବ ।

ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ ବ୍ୟତୀତ ଶ୍ରୀ କୋବିନ୍ଦ ଫେବୃଆରୀ ୨୦ ରେ ଗୌଡିୟ଼ ମିଶନର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଶ୍ରୀମଦ୍ ଭକ୍ତି ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ସରସ୍ୱତୀ ଗୋସ୍ୱାମୀ ପ୍ରଭୁପାଦଙ୍କ ୧୫୦ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here