Home Education ଆସନ୍ତା କାଲି ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ

ଆସନ୍ତା କାଲି ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ

କଟକ: ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ (ବିଏସଇ) ଆସନ୍ତାକାଲି ବାର୍ଷିକ ହାଇସ୍କୁଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପରୀକ୍ଷା -୨୦୨୧ ର ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରିବ । ଆସନ୍ତାକାଲି ଓପନ୍ ସ୍କୁଲ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ଏବଂ ମାଧ୍ୟମା ପରୀକ୍ଷାର ଫଳାଫଳ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ।

ଯଦିଓ ବିଏସ୍‍ଇର ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ୪ଟା ରେ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ, ତଥାପି ଛାତ୍ରମାନେ ୬ଟାରୁ  www.bseodisha.ac.in ଏବଂ www.bseodisha.nic.in– ରେ ସେମାନଙ୍କର ନମ୍ବର ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ ବୋଲି ବୋର୍ଡ ଆଜି କହିଛି ।

ଯେଉଁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସୁବିଧା ନାହିଁ, ସେମାନେ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନରେ SMS- OR01 <Roll number> to 5676750 କୁ ପଠାଇ ସେମାନଙ୍କର ଫଳାଫଳ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ ।

କୋଭିଡ -୧୯ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗତ ମାସରେ ବାର୍ଷିକ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରିଥିଲେ । ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପୁରସ୍କାର ମାର୍କ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ମୋଡାଲିଟି ଗ୍ରହଣ କରିଛି ।

ସ୍କୁଲ୍ ରେଗୁଲାର୍ (ଏସଆର) ଏବଂ କ୍ୱାସି ରେଗୁଲାର୍ (କ୍ୟୁଆର) ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନବମ ଶ୍ରେଣୀର ବାର୍ଷିକ ତଥା ଷାଣ୍ମାର୍ଷିକ ପରୀକ୍ଷାରେ ଏବଂ ଦଶମର ଦ୍ୱିତୀୟ, ତୃତୀୟ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ଅଭ୍ୟାସ ପରୀକ୍ଷଣରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଆଧାର କରି ନମ୍ବର ଦିଆଯିବ ।

ବିଏସଇ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଷୟର ଶ୍ରେଣୀ- ନବମ ପରୀକ୍ଷାରେ ସୁରକ୍ଷିତ ସର୍ବାଧିକ ମାର୍କକୁ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ଦିଆଯିବ, ଏବଂ ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ଶ୍ରେଣୀ ଦଶମ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଆଧାର କରି ଦିଆଯିବ । ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ କରାଯାଇଥିବା ତିନୋଟି ଅଭ୍ୟାସ ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟରୁ ସମସ୍ତ ବିଷୟର ଦୁଇଟି ସର୍ବାଧିକ ମାର୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ଆଧାରରେ ଦିଆଯିବ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here