Home Administration ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପାଇଁ ଲୋକସେବା ଭବନ ଖୋଲିଲା

ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପାଇଁ ଲୋକସେବା ଭବନ ଖୋଲିଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଲୋକା ସେବା ଭବନ, ଖାରବେଳ ଭବନ ଏବଂ ରାଜୀବ ଭବନକୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୮ ରୁ ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଓଡିଶା ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

ଗୃହ ବିଭାଗର ଓଏସ୍‍ଡି ତଥା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଚିବ, ପି.ସି. ପ୍ରଧାନ ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ସମସ୍ତ ବିଭାଗକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦୁଇ ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟାଳୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ ରେ କୋଭିଡ -୧୯ ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଜନସାଧାରଣ ତଥା ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏଠାକୁ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ କଟକଣା ଲାଗିଥିଲା ।

ସାଂପ୍ରତିକ ମହାମାରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଏବଂ କୋଭିଡ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର ଆନନ୍ଦିତ ହୋଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକା ସେବା ଭବନ, ଖାରବେଳ ଭବନ ଏବଂ ରାଜୀବ ଭବନରେ ଥିବା ଅଭ୍ୟର୍ଥନା ପ୍ରକୋଷ୍ଠକୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୮, ୨୦୨୨ ରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରାଯିବ । ସାଧାରଣ ଜନତା ସେମାନଙ୍କ ଆପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଏବଂ ସଚିବାଳୟରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ବୋଲି ତାଙ୍କ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ତାଙ୍କ ଚିଠିରେ କହିଛନ୍ତି ।

ଜନସାଧାରଣ / ଅନ୍ୟମାନେ ଅନଲାଇନ୍ htip://epravesh.odisha.gov.in/  କିମ୍ବା ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ (ଇ-ପ୍ରବେଶ୍‌) ମାଧ୍ୟମରେ ଅନଲାଇନ୍ ପାସ୍ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ।

ଅଧିକନ୍ତୁ, ଓଏସ୍‍ଡି ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ଉକ୍ତ ତାରିଖରୁ କେବଳ ସ୍ୱୀକୃତପ୍ରାପ୍ତ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ସଚିବାଳୟରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ।

ତେବେ ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟର ସୂଚନା ଏବଂ ଲୋକସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଅନୁମୋଦିତ ସମସ୍ତ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ସଚିବାଳୟ ଭବନରେ ପ୍ରବେଶ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ବିଧାନସଭାର ସଦ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନରେ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ସଦସ୍ୟମାନେ ସଚିବାଳୟରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here