Home Election ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନିଅ

ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନିଅ

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ନେଇ ଲଢ । ଗତ ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନରେ ଯେତିକି ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା ତାହାଠାରୁ ଅଧିକ ସଫଳତା ଆଣ । ଆସନ୍ତା ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରସ୍ତୁତି ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଆଜି ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ତଥା ମାନ୍ୟବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସମୀକ୍ଷା ଅବସରରେ ଦଳୀୟ ନେତାମାନଙ୍କୁ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।

ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସି ଜରିଆରେ ସମବାୟ ନିର୍ବାଚନ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସହ ସିଧାସଳଖ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି । ଆଲୋଚନା ସମୟରେ ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୯ ଏବଂ ୨୬ ଜୁନ୍ ରେ ଛଅ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପ୍ରାଥମିକ ସମିତି ପାଇଁ ର୍ନିବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଏବଂ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏବଂ ଶୀର୍ଷ ସମବାୟ ସମିତି ପାଇଁ ର୍ନିବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

ମୁଁ ଖୁସି ଯେ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ତରରେ ର୍ନିବାଚନ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ କମିଟି ଗଠନ ହୋଇସାରିଛି । ସଠିକ ତଦାରଖ ଏବଂ ମନିଟରିଂ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ, ଉତ୍ତର, ଦକ୍ଷିଣ, ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଜୋନ୍ ପାଇଁ ୪ ଟି ଜୋନାଲ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଜୋନର ଜିଲ୍ଲା କମିଟି ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରାଯାଉଛି । ଅନୁରୂପ ଭାବେ ସମଗ୍ର ର୍ନିବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ସାମଗ୍ରିକ ତଦାରଖ ଏବଂ ମନିଟରିଂ ପାଇଁ ଏକ ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି ଯାହା ସୁଚାରୁ ଭାବେ ର୍ନିବାଚନର କାର୍ଯ୍ୟ ତୁଲାଇବାପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାମାନଙ୍କ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରିବ ।

ଶ୍ରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମର ଦଳୀୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହି ର୍ନିବାଚନ ଆମ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ଏହାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ଲଢିବାକୁ ପଡିବ । ଗତ ପୌର ଏବଂ ପଞ୍ଚାୟତ ର୍ନିବାଚନରେ ଆମ ଦଳ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି । ଆମର ସମସ୍ତ ନେତା ଏବଂ କର୍ମୀ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବୃହତ୍‍ ବିଜୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି । ଫଳାଫଳ ଆମ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସନ୍ତୋଷଜନକ ହୋଇଛି ଏବଂ ଆମେ ସମସ୍ତ ୩୦ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଜିଲା ପରିଷଦ ଗଠନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛୁ । ଆମ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ପୌରାଞ୍ଚଳରେ ମେୟର ଏବଂ କର୍ପୋରେଟର, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ କାଉନସିଲର ଭାବରେ ଜିତିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମ ଦ୍ୱାରା ସମର୍ଥିତ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଅଧିକାଂଶ ବ୍ଲକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବରେ ଜିତିଛନ୍ତି ।

ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ଶକ୍ତିର ଏକ ନୂତନ କିର୍ତ୍ତୀମାନ ପାଲଟିଛି, ଏବଂ ମୁଁ ତୁମ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ ଏହି ଶକ୍ତିକୁ ସବୁଆଡେ ରଣକୌଶଳ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କର, ଯାହାଫଳରେ ଆମେ ଶୀର୍ଷ, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଏବଂ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ତରରେ ଶେଷ ଥର ଅପେକ୍ଷା ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିବା । ଆମେ ପ୍ରାଥମିକ ଏବଂ ଶୀର୍ଷ ସ୍ତରୀୟ ର୍ନିବାଚନକୁ ଯିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏବଂ ଆମର ପ୍ରସ୍ତୁତି, ପ୍ରଗତି ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ରାଜ୍ୟ କମିଟି ସପ୍ତାହରେ ଥରେ ଜୋନାଲ କମିଟି ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା କମିଟିର ସମୀକ୍ଷା କରିବା ସହିତ ନିଜର ସାପ୍ତାହିକ ଅନୁଧ୍ୟାନ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here