Home News in Odia ବହୁମୁଖୀ ଇନଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମ ପାଇଁ ଦାବି

ବହୁମୁଖୀ ଇନଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମ ପାଇଁ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଉତ୍ତର)ବିଧାୟକ ସୁଶାନ୍ତ ରାଉତ ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଏକ ବହୁମୁଖୀ ଇନଡୋର ଷ୍ଟାଡିଅମର ସ୍ଥାପନା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ସେଠାକାର ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟର କିଛି ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କ୍ରୀଡାବିତମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ମଧ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କୁ ସମାନ ଦାବିପତ୍ର ଦିଆଯାଇଛି ।

୨୦୧୮ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍ର ସଫଳ ଆୟୋଜନ ପରଠାରୁ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଓଡିଶା ସରକାର ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଦେଶର ଏକ ପ୍ରମୁଖ କ୍ରୀଡା କେନ୍ଦ୍ର ଭାବରେ ପରିଣତକରିବା ଦିଗରେ ପ୍ରୟାସ ଜାରିରଖିଛନ୍ତି |

ବିଗତ ବର୍ଷ ଗୁଡିକରେ ଏଦିଗରେ ଅନେକ ପଦକ୍ଷେପ, ଯେପରିକି ଏକାଧିକ ଜିଲ୍ଲାରେ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡା ଭିତ୍ତିଭୂମି ନିର୍ମାଣ, କ୍ରୀଡ଼ାବିତମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ କ୍ରୀଡା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତାଲିମ ବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ହଷ୍ଟେଲ ଗୁଡିକରେ ରଖିବା, ପ୍ରାୟୋଜିତ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ସମସ୍ତ ଜାତୀୟ ହକିଦଳକୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରାୟୋଜକ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ଯାହା ଏହାର ପ୍ରତିବଦ୍ଧତାର ପ୍ରମାଣ ଅଟେ ।

ଏହି ମିଟିଙ୍ଗରେ ଶ୍ରୀ ରାଉତ ରାଜ୍ୟରୁ ଲୋପ ପାଇଯାଉଥିବା କ୍ରୀଡା ସଂସ୍କୃତିକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ଏବଂ ପ୍ରତିଭାବାନ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ସାମିଲହେବା ପାଇଁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାର ଏବଂ ରାଜ୍ୟରେ ଇନଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମର ଆବଶ୍ୟକତା ଦୀର୍ଘଦିନର ଉଦ୍ୟମ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ରାଜ୍ୟରେ ଏକ ସ୍ପର୍ଶକାତର କ୍ରୀଡା ସଂସ୍କୃତିକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରତିଭାବାନ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର (ଉତ୍ତର) ରେ ଏକ ବହୁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଇନଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମର ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ଉତ୍ସାହ ଦେଖାଇଥିବାରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ସେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏପରିସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଯୁବକ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଫିଟନେସ୍ ଆଣିବାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବ ।

ତିନି ଜଣ ଯୁବକ୍ରୀଡ଼ାବିତ ଯଥା, ରାଜ୍ୟ ସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ ଯୁବ ଖେଳାଳୀ ଋତୁପର୍ଣ୍ଣାମହାନ୍ତି, ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କିକ୍ବକ୍ସିଂ ରଂଜିତ ନାଏକ ଏବଂ କରାଟେ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସୁଭାସ୍ମିତା ମଲିକ୍ ଏହି ମିଟିଙ୍ଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ସଂକ୍ଷେପରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ ।

ଶେଷରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଏକ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ ବହୁ ମୁଖୀ ଇନଡୋର କ୍ରୀଡା ଷ୍ଟାଡିୟ ମ୍ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରତିଶୃତି ସହିତ ମିଟିଙ୍ଗ ଶେଷହୋଇଥିଲା ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here